Rekrutacja – nowe trendy

Czy rekruterzy mają zestaw sprawdzonych pytań? TAk! W trakcie rozmowy nasuwają się wartościowe, czasem skomplikowane, a czasem… konkretne pytania. Jedno jest pewne – pytań, których celem jest dostarczenie najważniejszych informacji o kandydacie, nigdy nie może być dość.

Oto cztery oryginalne pytania do kandydatów. Warto o nich pamiętać! Co najbardziej lubisz w swojej pracy? Na początku rozmowy rekruter postanawia zadać tak swobodne pytanie, aby rozluźnić atmosferę. Wbrew pozorom, jaka odpowiedź uzyska wiele o potencjalnym kandydacie: co to są cenne informacje? Zweryfikujesz dotychczasowe doświadczenie kandydata, czy nastąpiła sekwencja zdarzeń losowych i czy zajmował stanowiska, które naprawdę go satysfakcjonowały. Jeśli wykonał pracę, którą lubił, to najprawdopodobniej jest dobry w tym, co robi.

Rekrutacja szkolenie warszawa.

Oby nie okazało się, że jedynymi faworytami w pracy są przerwy i spotkania w kuchni przy kawie. Fakt, że rozmowy kwalifikacyjne pozwalają kandydatom dobrze się bawić, ale nie ujawniają zbyt wielu (lub żadnych) danych osobowych, może brzmieć przekonująco po kilku latach na rynku! Kolejna zaleta tego sposobu, w jaki ludzie otrzymują odpowiedzi na początkowym etapie wywiadów. Pozwalając na każdy punkt, od którego mogą poprawić lub uzyskać lepszą pracę na każdym kolejnym poziomie, wielu potencjalnych pracodawców znajduje sposoby na obejście ograniczeń nakładanych przez agencje rekrutacyjne w zakresie rejestrów danych pracowników. Chociaż brak jakiegokolwiek zainteresowania opinią nowych kolegów sprawia, że ​​trzeba się dwa razy zastanowić, zanim zadasz kolejne głupie pytania. Aby również zrozumieć, w jaki sposób ci, którzy wydają się „nieciekawi”, mogą w rzeczywistości pomóc łatwiej zatrudnić potencjalnych klientów, porównaj bezpośrednio trzy typowe błędy.