Trener wewnętrzny

Pomoże w tym nasza Akademia Trenera ! Kompetencje osobiste i zawodowe trenera wewnętrznego. Wystąpienia przed publicznością: struktura prezentacji. Autoprezentacja w pracy trenera. Komunikacja trenera. W odniesieniu do klientów lub publiczności.

Samoświadomość oraz umiejętności komunikacyjnych nie buduje się poprzez instrukcję werbalną – trzeba je rozwijać na górze (czego uczą nauczyciele). Powinno się to przerodzić w indywidualne kompetencje wraz z wiekiem uczniów.

Osoba, która praktykuje od prawie 25 lat, upewnia się, że wie, jak działały rzeczy, zanim została trenerem itd. I nawet jeśli ich szkolenie było całkowicie pozbawione rąk i może to sprawić, że poczują się gorzej niż wiedząc, czy ludzie będą kontynuować po 6 miesiącach! W rzeczywistości większość trenerów przejmuje zbyt dużą kontrolę nad życiem tych małych dzieci z tego, co widzieliśmy do tej pory. Train the Trainer : Techniki radzenia sobie ze stresem i tremą przed i w trakcie treningu:

Technika drugiej relaksacji – praktyczne ćwiczenia na relaks, koncentrację 15, 10, 5 minut przed rozpoczęciem treningu. ABC rozgrzewki przed treningiem – porady praktyka. Kilka słów o grupach treningowych: funkcjonowanie grupy i treningowej, Opór – jak rozpoznać, jak reagować? Akademia Menagera – Jak zarządzać „emocjami grupy”? Zarządzanie procesem szkoleniowym. Trudne sytuacje w pracy trenera: brak zainteresowania i zaangażowania, brak pytań lub zbyt wiele pytań, typy trudnych uczestników, ich potrzeby, zasady postępowania…. inne trudne sytuacje. Coaching Sampling: doskonalenie indywidualnych umiejętności trenerskich – nagrania fragmentów szkoleń, prezentacji indywidualnych/par/grupowych- analiza kluczowych obszarów wg arkusza obserwacji, informacja zwrotna. Podsumowanie szkolenia, zadania wdrożeniowe. Rutyny szkoleniowe zawsze się zmieniają, szczególnie po dwóch tygodniach na torze.